Marlena Woszczyk

psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

 

Jestem magistrem psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz certyfikowaną psychoterapeutką w nurcie poznawczo-behawioralnym (nr certyfikatu: 1030). Jestem w trakcie certyfikacji w nurcie Terapii Schematów, szkolę się aktualnie w centrum CBT.

Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej, co w połączeniu z wiedzą psychologiczną oraz psychoterapeutyczną pozwala mi lepiej rozumieć problemy Klienta w oparciu o rzetelny proces diagnostyczny.

Psychomental stworzyłam w odpowiedzi na rosnącą świadomość osób, które z różnych przyczyn zdecydowały się podjąć psychoterapię online. Moją misją jest niesienie pomocy osobom, które mają utrudniony dostęp do specjalistów.

Pierwsze kroki jako psycholog stawiałam w 2009 roku podczas stażu w Fundacji Dzieci Niczyje oraz w dziecięcej świetlicy terapeutycznej, gdzie pracowałam z tak zwaną „trudną” i wrażliwą młodzieżą.

Później uczyłam się interwencji kryzysowej pełniąc przez ponad 3 lata dyżury w Telefonie Zaufania przy Instytucie Psychologii Zdrowia.

Pracowałam z osobami bezrobotnymi i prowadziłam warsztaty z zakresu budowania motywacji do zmiany, treningi asertywności, relaksację metodą Jacobsona, warsztaty skutecznej komunikacji, zajęcia integracyjne, filmoterapię oraz zajęcia psychoedukacyjne.

Jako psycholog współpracowałam również z Fundacją Realia Kariery, wspierając podopiecznych, którzy poszukują zatrudnienia oraz motywacji a przy tym borykają się z trudnościami natury psychologicznej.

Odbyłam półroczny staż na oddziale dziennym psychiatrycznym w szpitalu Wolskim, współpracując z doświadczonymi psychoterapeutami poznawczo-behawioralnymi przy prowadzeniu grup terapeutycznych dla osób dorosłych. Do dziś jestem wdzięczna moim mentorom za wskazanie drogi i zrozumienie nurtu psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz Terapii Schematów.

Przez 2 lata pełniłam dyżury wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii online dla Ratowników Medycznych, w Fundacji Prometeusz.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

Prywatnie jestem spełnioną mamą chłopca, który codziennie pomaga mi z pokorą i uważnością przyglądać się życiu. Największą wartością oraz pasją jest dla mnie czas spędzany z moimi bliskimi oraz przyjaciółmi.

W gabinecie Psychomental przyjmuję osoby dorosłe na terapię indywidualną oraz prowadzę psychoterapię par. Specjalizuję się w psychoterapii zaburzeń nastroju (depresja i in.), zaburzeniach osobowości, problemach natury lękowej (OCD, fobie, lęk uogólniony, PTSD, lęk społeczny i inne).

Parom pomagam w kryzysach, w budowaniu relacji na nowo, w nauce komunikacji oraz empatii.

Zapraszam. Porozmawiajmy o Tobie.

blank

marlena@psychomental.pl

Umów konsultację