Zakres pomocy

W gabinecie Psychomental udzielamy wsparcia osobom dorosłym.
Prowadzimy sesje indywidualne oraz psychoterapię par.

Z jakimi problemami możesz się do nas zgłosić indywidualnie?

blank

Naszą pracę opieramy o sprawdzone techniki i protokoły leczenia zaburzeń psychicznych.

Mierzymy się również z wszelkimi trudnościami natury kryzysowej, które mogą pojawiać się na różnych etapach życia. Jesteśmy po to, by pomóc Ci zrozumieć to, co się z Tobą dzieje, wspólnie zaplanować cele i sukcesywnie je realizować. Chcemy pomóc Ci w Twoich codziennych zmaganiach i walce o życie, którym warto według Ciebie żyć. Możesz zgłosić się do nas ze wszystkim, co utrudnia Ci funkcjonowanie. Czasem jest to długotrwały lub chwilowy stres, żałoba, rozstanie. Każdemu z nas może w życiu zdarzyć się coś takiego co sprawi, że zastanawiamy się nad jego sensem. Niekiedy wiąże się to z ogromnymi zmianami, które warto wprowadzać przy pomocy wsparcia psychologa.

Problemy w relacjach z bliskimi, w pracy, czy w każdym innym ważnym dla Ciebie obszarze życia, mogą przytłaczać. Wierzymy, że już samo uświadomienie oraz wyjście z problemem na zewnątrz, to ogromny sukces. Warto dać sobie pomóc.

Nasze specjalizacje

blank

Specjalizujemy się w psychoterapii depresji i innych zaburzeń nastroju jak choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia, przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne i wiele innych.

Prowadzimy terapię zaburzeń lękowych jak PTSD, OCD (nerwica natręctw), zespół lęku uogólnionego GAD, fobie swoiste, napady paniki, hipochondria, agorafobia).

Diagnozujemy oraz prowadzimy psychoterapię zaburzeń osobowości.

Zajmujemy się zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość).

Prowadzimy terapię schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych (pod warunkiem podjętego leczenia farmakologicznego oraz po wstępnej ocenie w trakcie konsultacji).

Specjalizujemy się również w terapii leczenia uzależnień.

Terapia małżeńska online

Z jakimi problemami warto się do nas zgłosić na psychoterapię par?

Zapraszamy do nas pary będące na każdym etapie związku.

Niezależnie od intensywności i rodzaju Waszych problemów, do wspólnej terapii zachęcamy wszystkie osoby, które:

  • Chcą lepiej się ze sobą komunikować, czuć się zrozumiali i słyszeć dokładnie to, co partner chce przekazać. Lepiej, czyli z dbałością o granice własne i partnera, wyrażać potrzeby, uczucia, myśli;
  • Doświadczyły lub doświadczają obecnie kryzysu;
  • Mają wątpliwości, czy warto być razem;
  • Chcą budować związek na nowo- poszukują możliwości naprawy związku, wytworzenia głębokiej więzi, wzmocnienia relacji;
  • Chcą zyskać narzędzia do samodzielnego rozwiązywania konfliktów;
  • Zastanawiają się nad rozwodem lub separacją i chcą wspólnie przeanalizować, czy ratowanie małżeństwa ma sens;
  • Chcą dowiedzieć się jak wspierać partnera w depresji, zaburzeniach osobowości lub zaburzeniach lękowych i innych;
  • Chcą nauczyć się technik na to jak pielęgnować oraz rozwijać relację;
  • Są zmotywowane, żeby pracować nad związkiem, ale przede wszystkim każdy nad samym sobą w kontekście Waszej relacji;
Umów się na terapię małżeńską

Psychoterapia par

blank

Terapia par jest pomocna, kiedy obie osoby podejmują ją z pełną świadomością i zaangażowaniem w pracę. Jeśli partner/partnerka odmawia współpracy a Ty chciałbyś/chciałabyś coś zmienić, zapraszamy na konsultację indywidualną.

Swoją pracę poddajemy superwizji oraz uczestniczymy w psychoterapii własnej, ponieważ chcemy, by każdy czuł się u nas bezpiecznie.

 

Jesteśmy psychoterapeutami, którzy wierzą, że każdy pacjent jest najlepszym specjalistą od swojego życia. Nieustannie poszukuje rozwiązań i podejmuje wszelkie działania, by poradzić sobie z trudnościami. Pomagając w planowaniu i osiąganiu Twoich celów, towarzysząc w cierpieniu oraz problemach, z ogromną starannością chcemy pomóc Ci o siebie walczyć.

Pierwsza konsultacja

blank

To przede wszystkim rozmowa, której celem jest określenie problemu lub wstęp do diagnozy.  Pomagamy Ci poskładać myśli i wszystkie trudności, z którymi się borykasz. Chcemy poznać Ciebie oraz to, z czym do nas przychodzisz. Pytamy o objawy, staramy się określić ich częstotliwość oraz nasilenie. Zbieramy informacje o Tobie.

Dociekamy, co dokładnie sprawia, że cierpisz. Wspólnie zastanawiamy się, jak wyglądałoby Twoje życie bez zgłoszonych zmartwień. Badamy, po czym poznasz zmiany.

 

Ciekawi nas, czego oczekujesz od naszych spotkań oraz psychoterapii. Jeśli jest taka potrzeba, posługujemy się kwestionariuszami oraz testami diagnostycznymi po to, by lepiej zrozumieć i określić Twój problem.

„Bezwarunkowa samoakceptacja oznacza, że w pełni akceptujesz siebie,

nawet gdy ci się coś nie udaje i gdy odrzucają cię osoby, na których ci zależy.

Akceptujesz siebie po prostu dlatego, że jesteś żywą i niepowtarzalną istotą ludzką.

Jesteś w porządku, ponieważ istniejesz.”

Albert Ellis

Umów się na wizytę

Skorzystaj z naszego kalendarza zapisów